Aktualności

Kacper Tułowiecki: Trochę szczęścia, trochę słupków

6 listopada

Emocji we wczorajszym meczu Olimpii Elbląg z Siarką Tarnobrzeg nie brakowało. Żółto-biało-niebiescy przegrywali, ale zdołali odrobić straty i strzelić bramkę na wagę zwycięstwa. O komentarz po meczu poprosiliśmy trenera Adama Borosa i bramkarza Kacpra Tułowieckiego.

4 czytaj więcej
Dominacja drużyn młodzieżowych Olimpii

6 listopada

Znakomitą rundę jesienną mają za soboą młodzieżowe drużyny Olimpii Elbląg, które zdecydowanie przewodzą w tabelch ligowych naszego województwa.

Zwycięstwo Olimpii (video)

5 listopada

Damian Szuprytowski strzelający bramkę głową - to nie jest częsty widok. Gol pomocnika Olimpii dał żółto-biało-niebieskim zwycięstwo w meczu z Siarką Tarnobrzeg. Olimpijczycy zdołali odwrócić losy meczu ze stanu 0:1. Jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Jakub Bojas, a w drugiej części spotkania Damian Szuprytowski dał swojej drużynie zwycięstwo. Olimpia Elbląg - Siarka Tarnobrzeg 2:1

Olimpia - Siarka w niedzielę

2 listopada

Najważniejsza informacja dla wszystkich kibiców! Mecz 2 ligi pomiędzy Olimpią Elbląg, a Siarką Tarnobrzeg rozegranie zostany w niedzielę 5 listopada o godzinie 13:00

Olimpia tym razem w niedzielę

2 listopada

Przedostatni raz Olimpia Elbląg zagra na własnym stadionie w roku 2017. Tym razem do Elbląga przyjedzie Siarka Tarnobrzeg - drużyna z byłym kapitanem Olimpii w składzie.

Mecz Olimpia - Siarka w PPV

1 listopada

Kolejne emocje 2 ligowe. W najbliższą niedzielę na stadionie przy Agrykola 8, Olimpia Elbląg zmierzy się z Siarką Tarnobrzeg.

Skrót meczów 15 kolejki

1 listopada

Skrót meczów 2 ligi, 15 kolejki.

Wspomnienie zmarłych związanych z Olimpią

1 listopada

Próbujemy pamiętać o wszystkich zasłużonych ponad 70-letniej historii Olimpii Elbląg. Wybitni, znakomici, w sercach kibiców pozostaną na zawsze. Dzisiaj 2 listopada w Dzień Zaduszny przypominamy kilku byłych zawodników i działaczy, którzy swoimi wynikami i działalnością sportową przyczynili się do wielu sukcesów Olimpii.

Przedsprzedaż biletów (video)

31 października

Ważna informacja dla wszystkich kibiców. Najbliższy mecz Olimpia Elbląg - Siarka Tarnobrzeg odbędzie się w niedzielę 5 listopada o godzinie 13:00. Waracamy do terminów niedzielny (podobnie będzie z ostatnim w tym roku meczem z ROW Rybnik zaplanowanym także na niedzielę 26 listopada).

Nie było takiego drugiego prezesa...

Co roku przy okazji Wszystkich Świętych członkowie Elbląskiego Klubu Nestora fundują pamiątkową tablicę na grobie jednej z zasłużonych dla elbląskiego sportu osób. W tym roku postanowili upamiętnić Bogusława Strembskiego, który przez prawie 40 lat kierował klubem Olimpia Elbląg.

Punkt w Krakowie (video)

30 października

Po meczu Olimpii Elbląg z Garbarnią Kraków dorobek punktowy żółto-biało-niebieskich wzbogacił się o jedno "oczko".  W pierwszej połowie olimpijczycy mimo okresowej przewagi nie potrafili pokonać bramkarza gospodarzy, a po jednej z kontr Garbarni sami stracili bramkę. W drugiej części spotkania Jakub Bojas strzelił gola, który zapewnił elblążanom remis. Garbarnia Kraków - Olimpia Elblag 1:1.

Mecz Garbarnia - Olimpia live

28 października

Mecz live pokaże TV Olimpia Elbląg na naszym kanale na youtue.

Mecz z sąsiadem w tabeli

27 października

Olimpię przed najbliższą kolejką ligową czeka bardzo długa podróż. Do pokonania cała Polska z metą w Krakowie, gdzie w 15. kolejce przyjdzie się mierzyć z tamtejszą Garbarnią. Wiadomo, że podróże kształcą i gorąco liczymy, że najważniejszą lekcją dla żółto-biało-niebieskich będzie przypomnienie smaku zwycięstwa.

Magazyn skrótów 14 koleju

Łączy Nas Piłka i kolejny magazyn skrótów 2 ligi.

Zwycięzcy konkursu

26 października

Podczas meczu Olimpii Elbląg z Radomiakiem Radom odbył się konkurs organizowany przez ZKS Olimpia Elbląg. Do wygrania były bilety na mecze Reprezentacji Polski. Szczęście dopisało: Pani Dominice Zaborowskiej i Edwardowi Mrozowi. Gratulujemy!

Miś Kazek odwiedza przedszkola w Elblągu!

25 października

Przedszkole Legii Warszawa to inicjatywa, która w Elblągu cieszy się coraz większą popularnością. Zachęcanie do uprawianie sportu, aktywne spędzanie czasu i nauka przez zabawę – to główne założenia projektu.

Zapaśniczy memoriał

24 października

W minioną niedzielę odbył się XXXI Memoriał im. Tadeusza Jaworskiego i Wiesława Tańczyna w Zapasach Styl Klasyczny organizowany przez Olimpię Elbląg.

Rafał Lisiecki: chcieliśmy wydrzeć chociaż jednen punkt

23 października

Sobotnia (21 października) porażka 1:2 z Radomiakiem Radom przerwała piękny sen Olimpii Elbląg. Goście potrafili przez pierwsze 45 minut zneutralizować największe atuty żółto-biało-niebieskich i strzelić dwie bramki. Dobra druga część spotkania w wykonaniu Olimpii nie wystarczyła do zdobycia chociaż punktu. O komentarz do meczu poprosiliśmy trenera Adama Borosa i pomocnika Olimpii Rafała Lisieckiego.

Kajakarze idą jak burza

22 października

Elbląg zajmuje coraz ważniejsze miejsce na kajakowej mapie Polski. To efekt ciężkiej pracy młodzieży, trenerów i rodziców, wspomagających sekcję kajakową Olimpii Elbląg, w mieście rozwija się także kajakarstwo turystyczne promowane przez PTTK. W sobotę wszyscy miłośnicy tego sportu uroczyście zakończyli sezon.

Porażka z Radomiakiem

21 października

Prawie pięć godzin - tyle czasu Kacper Tułowiecki zachował czyste konto w bramce Olimpii. Sposób na bramkarza żółto-biało-niebieskich znaleźli dopiero piłkarze Radomiaka, którzy w pierwszej połowie dzisiejszego meczu strzelili dwie bramki. W drugiej połowie gola dla żółto-biało-niebieskich strzelił Damian Szuprytowski. Bramki na wagę remisu nie udało się strzelić i trzy punkty pojechały do Radomia. Olimpia Elbląg - Radomiak Radom 1:2.